NUKU teatris taasesietendub muutunud kujul lavastus "Puuhaldjate lugu" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

NUKU teater
NUKU teater "Puuhaldjate lugu" Autor/allikas: Jaana Süld

1. septembril taasesietendub NUKU teatris nukulavastus "Puuhaldjate lugu", mis on inspireeritud eesti haldjapärimusest ja –lugudest. Lavastust mängiti aastatel 2014–2016 teatri väikeses saalis, uuenenud lavaversioon etendub aga ovaalsaalis.

Samuti on lavastuse trupp osaliselt muutunud: Kaisa Selde õpib sisse varem sama rolli mänginud Katariina Tamme ossa; temaga koos mängib Andres Roosileht.

Loo autor ja lavastaja Mirko Rajasel on hea meel, et lastelavastus taas publiku ette tuleb. ""Puuhaldjate lugu" on teatri repertuaaris erilisel kohal ka seepärast, et see on täiel määral nukulavastus, kus esikohal on nukumäng," kommenteeris Rajas.

Tegemist on südamliku looga kahest puuhaldjast, kes elavad mõlemad ühel puul ja hoiavad seda elus, kuid ei ole teineteist kunagi kohanud. Jutuvestmise ja nukumängu kaudu etendatavas loos avaneb publikul võimalus vaadata inimsilmadele tavaliselt nähtamatuks jäävate tegelaste igapäevatoimetusi. Elades kaasa puuhaldjate kohtumisele ja teineteise tundmaõppimisele, saab vaataja aimu nende hommikutest ja õhtutest; armastusest ja pahameelest; nutust, naerust ja seiklustest.

Lavastusele, mis on mõeldud eelkõige 4–10 aastastele lastele ja nende vanematele, on kunstnikutöö teinud Kalju Karl Kivi ning muusika kirjutanud Ekke Västrik. Etendusi antakse ovaalsaalis 1. ja 2. septembril, 20. ja 23. oktoobril ning 7. ja 8. novembril.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: