Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suri Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri endine kontsertmeister Elar Kuiv

Viiuldaja ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri endine kontsertmeister Elar Kuiv.
Viiuldaja ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri endine kontsertmeister Elar Kuiv. Autor/allikas: erakogu

Pärast rasket haigust lahkus viiuldaja, Hortus Musicuse ansamblist, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Keski-Pohjanmaa Kammerorkestri endine kontsertmeister Elar Kuiv.

Elar Kuiv (4.10.1959 – 2.09.2018) lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli Ene Pedaste ja Tallinnna Riikliku Konservatooriumi Tõnu Reimanni klassis ning täiendas end Moskva konservatooriumis Galina Barinova juhendamisel. 1981. aastal pälvis ta II koha Eesti viiuldajate konkursil. 1980. aastatel noore virtuoosina ellu astununa töötas ta kaks hooaega ERSOs. Sellele järgnenud aastaid Hortus Musicuses meenutatakse tänaseni tema loomingulise kõrgajana. Andeka ja õppimisalti multiinstrumentalistina mängis ta lisaks viiulile ka viola da gamba't ja teisi pille ning oli unustamatu ansamblipartner.

1991. aastal asus Elar Kuiv elama Soome, kus töötas Rovaniemi Linnaorkestri, seejärel 2017. aasta suveni Keski-Pohjanmaa Kammerorkestri kontsertmeistrina. Sidemed Eestiga tihenesid taas 2006. aastal, kui ta sagedamini üle lahe sõitma hakkas ja temast sai kuueks hooajaks ERSO kontsertmeister kõrvuti Arvo Leiburiga. Kuigi töö viis ta taas Kokkolasse, oli hinges kindel soov just Hortus Musicusega taas koostööd teha.

Kolleegid jäävad Elarit meenutama väga elurõõmsa ja südamliku inimese ning kaasmuusikuna. Lahkunud on paljude muusikute väga lähedane sõber ja mõttekaaslane.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: