Ugala avab hooaja avalavastuse eel videoinstallatsiooni "Sisemeri"

Videoinstallatsiooni avamisel esineb Ugala katusel helilooja ja kitarrist Argo Vals.
Videoinstallatsiooni avamisel esineb Ugala katusel helilooja ja kitarrist Argo Vals. Autor/allikas: Heigo Teder

Nädal aega enne seda, kui esietendub Ugala 99. hooaja avalavastus "Naine merelt", avatakse laupäeval, 15. septembril kell 21.00 Ugala teatri lavatornis videoinstallatsioon "Sisemeri". Videolahendus jääb aina pimedamaks muutuvatel öödel Viljandi linnaruumi kaunistama kuni päevani, mil kalendri järgi lõppeb suvi. Installatsiooni avamisel esineb Ugala katusel helilooja ja kitarrist Argo Vals.

Videoinstallatsiooniga "Sisemeri" tuletab Ugala teater meelde, et kuigi suve lõppemisega tundub elu linnas justkui tarduvat, siis nii see tegelikult ei ole.

"Nii nagu merel järgneb igale tõusule mõõn, poeb sügise saabumisel hinge omalaadne nukrus, ent ometi annab lohutust teadmine, et peagi tõuseb uus laine, tekib uus lootus. Tuletagu Ugala lavatornis loksuv videoinstallatsioon "Sisemeri" meile kõigile seda meelde ja olgu ta suunanäitajaks pimedas sügisöös," rääkis sündmuse korraldaja Heigo Teder.

Teder loodab, et Ugala lavatorni kattev videoinstallatsioon, millele annab lisamõõtme sügisöhe kostuv lainemüha, mõjub linnaelanikele oma ootamatusega värskendavalt ning seeläbi tekitab möödujais rõõmu ning elevust. "Ehk annab Ugala inspiratsiooni ka teistele asutustele, kes oma Viljandi linnaruumis asuvaid hooneid sooviksid sarnaselt kaunistada ja seeläbi linnakeskkonda rikastada," lisas ta.

Videoinstallatsiooni avamisel esinev muusik Argo Vals teeb kaasa ka Ugala teatri 99. hooaja  avalavastuses "Naine merelt". Ta on kirjutanud muusikat erinevatele koosseisudele, tantsulavastustele ja telesaadetele ning andnud soolokontserte nimekatel festivalidel Jazzkaar,  Schilling ja Stockholm Jazz Festival, teinud mitmeid kontserttuure üle Euroopa ja Venemaal ning oma muusikaga saatnud ka Eesti Vabariigi aastapäeva presidendi kätlemistseremooniat.

Ugala teatri 99. hooaeg algab 22. septembril, kui suures saalis esietendub Henrik Ibseni "Naine merelt", mille on lavastanud Andres Noormets. Videoinstallatsiooni "Sisemeri" saab näha Ugala teatri lavatornis 15. septembrist kuni esietenduse õhtuni.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: