ERR.ee video: Premiere residendid. Sanghoon Lee

PREMIERE on rahvusvaheline sari lavastajadebüüdiks, mis pakub professionaalset platvormi koreograafidele enda kunstnikuvisiooni tutvustamisel esimeses liikumisel põhinevas tantsulavastuses.

PREMIERE 2019 residentuuri valiti taotlusvooru kaudu Sanghoon Lee Lõuna-Koreast, Grėtė Šmitaitė Leedust, Anni Zupping Eestist, Nicole Michalla ja Laura Witzleben Saksamaalt ning Jana Jacuka Lätist.

ERR kultuuriportaal avaldab kõigi kuue residendi videod stiilinäidete ja tutvustustega.

Sanghoon Lee (KOR) on lõpetanud Rõivaste ja tekstiilieriala bakalaureuse Souli Hanyangi Ülikoolis. Praegu õpib ta Londoni Central Saint Martin'sis Etendusdisaini ja -praktika magistrantuuris. Ta uusimate projektide seas on näiteks kunstiresidentuuri etendus-näitus Heliconi kunstikeskuses,Türgis; Dance-Lab eksperimentaaltantsuprojekt Londonis; London Sinfonietta video-performance'i linastus; RAZZMATAZZ 3 live-kunsti sündmus Movement performance Museum of Future'is, Londonis ning Cyprus Marathon töötuba ja live-kunstinäitus Point center galeriis, Nikoosias. Lee töötab liikumiskeele, visuaalsuse, kompositsioonikeele ja -struktuuriga. Teda huvitavad asjad ja nähtused, mis pidevalt muutuvad. Näiteks inimkeha, emotsioonid, viis, kuidas me maailma vaatame, mõtteviis või elu ise.

PREMIERE`19 residendid viibivad kahes residentuuris projekti jooksul. Maikuus Pardimäe Lokaalis ja augustis- septembris Sõltumatu Tantsu Laval.

14.septembril toimuva ettenäitamiste põhjal valitakse välja kaks koreograafi, kes saavad võimaluse jätkata lavastuse väljatoomisega, et jõuda esietenduseni veebruaris 2019.

End ning oma loomingut tutvustatakse 14. septembril Sõltumatu Tantsu Laval. Näidislavastuse põhjal valib STL kaks koreograafi, kes saavad oma ideed koos lavastusmeeskonnaga erinevates residentuurivormides edasi arendada tantsulavastuseks, et esietenduda 8. veebruaril 2019 Sõltumatu Tantsu Laval ja hiljem tuuritada Eestis ja väljaspool.

Tegemist on uuendusliku platvormi ja initsiatiiviga tantsuväljal, mis on välja töötatud Eestis, et luua alustavatele koreograafidele, neile kes on loomas oma esimest tantsulavastust, võimalused valdkonda sisenemiseks – võimalust tutvustada enda kunstnikuvisiooni oma esimeses professionaalses tantsulavastuses.

PREMIERE programm toetab alustavaid koreograafe kogu projekti perioodi kuni professionaalse tantsulavastuse väljatoomiseni ning rahvusvahelise tuuritamiseni.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: