Uuenduskuuri läbinud Theatrumi teatrimaja avatakse "Suure maailmateatriga"

Theatrumi teatrimaja Dominiiklaste kloostri kunagises aidahoones on läbinud põhjaliku, ligemale poolteist aastat kestnud ümberehituse ning avab täna õhtul taas külastajatele uksed.

Theatrumi näitleja ja lavastaja Andri Luup tegi "Aktuaalsele kaamerale" tutvustustuuri. "Muutunud on päris palju, vahepeal oli vahelagi, meie saal oli hästi madal, nüüd on selle kõrgus peaaegu kuus meetrit. Avarust on hästi palju, säilinud on ilusad müürid, tekkinud on rõdu, nii et me saame siin Romeot ja Juliat mängida, kui vaja," tutvustas Luup.

Theatrumi uue maja avaetenduseks on Pedro Calderón de la Barca ühevaatuseline autosakramentaal "Suur maailmateater". Uue maja uksed avatakse publikule täna õhtul.

Theatrumi juht Lembit Peterson tõdes, et avaetendusele mõteldi kaua, kuni otsustati "Suure maailmateatri" kasuks. "Mulle tundub, et ta püüab peeglisse või võluvasse poeetilisse kristalli kokku olnu ja näitab ka natukene seda, kuhu me edasi teel oleme. Tundus kõige õigem olevat," põhjendas Peterson.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: