Andres Noormets: "Naine merelt" annab vaatajale aega laval toimuvat mõista

Eesti teatrid alustavad riburada uut hooaega. "Aktuaalne kaamera" käis Ugalas, kus teatri 99. hooaja avab Henrik Ibseni psühholoogiline draama "Naine merelt", mille tõi lavale Andres Noormets. Sündmused laval kulgevad vanale heale sõnateatrile omases rahulikus tempos, mis annab aega süveneda nii näitlejate mängu kui ka loo sisusse.

Lavastaja Andres Noormets ütles, et näidendit "Naine merelt" lavastades lähtus ta Ibseni tekstist, püüdes olla võimalikult originaalilähedane.

"Jah, see on eestikeelne versioon sellest, sest taani keelt ma ei mõista. Ibsen kirjutas oma näitemängud taani keeles. Ja kui mõista, siis ta täpselt niimoodi kirjutaski.

"Naine Merelt" Andres Noormetsa nägemuses on vana hea sõnateater, kus vaatajale antakse aega laval toimuvat mõista.

Stseen lavastusest "Naine merelt". Autor: ERR

"Mina ei oskaks küll seda kuidagi 130 aasta tagusesse aega jätta ja paigutada. Hinge katki olemine on ju kahjuks väga kaasaegne teema," märkis peaosalise Ellida osatäitja Laura Peterson.

"Vanad asjad ongi kõige kaasaegsemad. Ja meie olevik on ju 130 aasta pärast tulevik," märkis Noormets.

Aja ja sündmuste kulgedes jääb lavaruum aina väiksemaks, mis on märk sellest, et ka elu on pidevas muutumises. Kuid lõpp sellel lool on ilus ja helge.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: