Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kriss Eglite lugemissoovitus: Doris Kareva, Valdur Mikita ja Atticus

Kultuurisaade "OP+" kutsus kaamerate ette New Vintage by Kriss loovjuhi Kriss Eglite, kes andis mõned raamatusoovitused enda viimase aja lemmikteoste hulgast.

"Minu lugemisharjumus on päris palju ajapikku muutunud, kui vanasti oli hästi palju vaba aega, kus sai laupäevad-pühapäevad voodis siruli olla ja lugeda mõnuga, siis viimased neli-viis aastat on elutempo läinud nii kiireks, et pigem pean lugemismomente päevast varastama," mainis Kriss Eglite, lisades, et ta otsib oma raamatutest ja autoritest võimalust pääseda tänapäevast.

Ta kinnitas, et viimasel ajal loeb ta eriti palju just telefonist. "Kui mul kusagil tekib moment, siis ma löön oma Kindle'i äppi lahti ja loen edasi," ütles ta ja tõi välja, et tema viimase aja üks lemmikraamatuid on Michael Polleni "How To Change Your Mind". "See on päris põnev raamat, mis räägib psühhedeelsete ainete ajaloost, erinevatest professoritest, kes sellega on tegelenud ning kuidas see üldse alguse sai."

Samuti tunnistas Eglite, et talle meeldivad väga luuletused. "Nad võtavad vähe aega, ma võin nad ükskõik kust lahti teha ja tavaliselt teengi nii, ma ei ole kunagi luuleraamatuid algusest lõpuni lugenud," mainis ta ja tõdes, et tema absoluutne lemmik on Doris Kareva. "Tema "Deka" on mul kogu aeg öölaua peal seisnud, ta kuidagi oskab elust niimoodi kirjutada, et sa teed selle ükskõik kust kohast lahti ja su õhtu läheb hoopis teistsugusest."

Luuleraamatutest tõstis ta esile ka Atticuse teose "Love Her Wild", mille Kriss Eglite avastas Instagramist. "Seal ilmusid väikesed luuletusjupikesed, mis jäid mulle silma, aga ühel päeval avastasin, et need on ka raamatuna ilmunud," selgitas ta ja ütles, et vahel leiab ka sotsiaalmeediast ägedaid asju.

"Viimase aja üks lemmikuid, mille ma soetasin juba mõnda aega tagasi, on Valdur Mikita "Lingvistiline mets"," sõnas New Vintage by Kriss loovjuht ja nentis, et teda huvitab väga sõnade jõud, millest Mikita raamatus räägib. "Mind huvitab just see, kuidas ta kirjutab, kust meie eestikeelsed sõnad tulevad ja kui suur jõud sõnal tegelikult on."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: