Kullamaal avati kunagise konstaabli ja kultuuritegelase Alfred Sammeti mälestuskivi

Kullamaa igasügisese rahvuspäeva raames avati kunagise Kullamaa konstaabli ja kultuuritegelase Alfred Sammeti mälestuskivi.

Sammet korjas oma igapäevatöö kõrvalt rahvaluulet ja Eesti kirjandusmuuseumi arhiivis on tema ülestähendatud materjale üle 800 lehekülje, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lisaks lavastas Alfred Sammet Kullamaal üle 40 näitemängu, oli kohaliku haridusseltsi asutajaliige, maalija ja muusikahuviline.

Nõukogude võim arreteeris Sammeti ning ta lasti Tallinna vanglas maha 4.juulil 1941.

"Kogu suhtumine Kullamaa rahvasse oli tal selline, et selles peegeldus sügav austus selle rahva vastu ja samas peegeldus vastu ka selle rahva sügav austus Alfred Sammeti vastu. Mälestustest on teada, et kui ta kuskil rahvaüritustel nii-öelda korda pidi looma, siis tema tulek sinna rahvaürituste juurde juba tagas sellise korra, kõik muutusid kuidagi rahulikumaks ja vaiksemaks, nii et selline lugupeetud inimene oli Afred Sammet," kirjeldas Kullamaa kultuurimaja direktor Loit Lepalaan.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: