Ilmar Taska kutsuti esimese ametliku esinejana Eestist Taani suurimale raamatumessile

Ilmar Taska
Ilmar Taska Autor/allikas: Laura Arum-Lääts

Ilmar Taska on esimese ametliku esinejana Eestist kutsutud Taani suurimale raamatumessile Bogforum. Igal aastal külastab raamatumessi enam kui 35 000 külastajat ja esindatud on üle 200 kirjastuse. Messi pealaval intervjueerib Taskat laupäeval, 27. oktoobril kell 16.30 Taani kultuskirjanik Leif Davidsen.

Kirjastus Jensen & Dalgaard on andnud Birgita Bonde Hanseni tõlkes välja nii Ilmar Taska raamatu "Parem kui Elu" kui "Pobeda 1946". Birgita Bonde Hansen võitis ka Taani tõlkeauhinna Blixenprisen 2018.

28. oktoobril kell 13.30 vestlevad Ilmar Taska ja Birgita Bonde Hansen Bogforumi Punasel laval. 29. oktoobril kell 16.30. korraldab Eesti saatkond Kopenhagenis koos kirjastusega sel puhul vastuvõtu.

"Raamatud näevad välja kui kaksikud," kommenteeris Taska. "Nende kujundus põhineb Britt Urbla Kelleri Varraku raamatu kaanekujundusel. Ka tõlked on tõesti head, Birgita Bonde Hansen on musikaalne tõlkija ja ta suudab taasluua ka raamatute keelelise rütmi."

Mõlemad raamatud on saanud positiivseid kajastusi Taani olulisemates lehtedes. "Pobeda 1946" pälvis viis tärni Berlingske ja Bogrummeti kriitikutelt.

"Tore, et Pobeda on teel kõikide meie naabrite juurde. Eks ühenda meid ühine ajalugu. Samuti on rõõmustav, et Pobeda-poisi saatusele Stalinistlikus sõjajärgmises Eestis elavad kaasa ka Inglismaa ja Saksamaa lugejad ning kohe saab valmis ka ungarikeelne lühifilm, mis tellitud Ungari telekanali poolt," rääkis Taska, kes on ka lühifilmi stsenaariumi kaasautor. Venekeelne lühifilm sel teemal valmis ka BFMi tudengitelt.

Lühifilmi "Bussijuht" lavastab Rootsi-Ungari päritolu noor filmirežissöör David Borbas. Filmis mängivad Ungari tuntud näitlejad.

Raamat "Pobeda 1946" on tänaseks tõlkimisel juba kaheksasse keelde. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: