Karukunstnik Maris Aare tähistab Tartu Mänguasjamuuseumis kaisukarupäeva

Pühapäeval, 28. oktoobril, kell 13-15, kui talveajale üleminek võimaldab puhkepäeva hommikust uneaega tunni võrra pikendada, kutsub nuku-ja karukunstnik Maris Aare veetma õdusat pärastlõunat näitusega "Karud ja Pojad", et tähistada ühtlasi rahvusvahelist kaisukarupäeva Tartu Mänguasjamuuseumis.

Maris Aare kunstnikunukkude näitusele "Karud ja Pojad" on välja valitud tööd, mis on valminud viimase seitsme aasta jooksul ja olnud eksponeeritud erinevatel karu- ja nukukunstnike ning raamatuillustraatorite ühisnäitustel.

"Varemnähtute vahele on pugenud aga ka mõned päris uued karud ja nukud, mida saab esmakordselt just siin näha,"  tutvustab autor Maris Aare ning lisab: "olles ema ja vanaema on nii mõnedki esemed sündinud lastega koos mängides ja valminud laste osalusel. Soovin innustada kõiki sõltumata vanusest edasi mängima!"

Rahvusvaheline kaisukarupäev on tähtpäevade kalendris alates 1980. aastast, mil organisatsioon Kogu Maailma Head Karud selle algatas. Eesmärgiks oli jagada mänguloomade kaudu häid emotsioone kõigile, kes seda vajavad. Tartu Mänguasjamuuseum on just kõige õigem ja nunnum koht Eestis, kus kaisukarupäeva puhul kokku saada ning kuhu tulles võib julgelt karupoeg Puhhi poolt tuntuks ümisetud viisijuppi meeles pidada "... kes hommikuti külas käib, see asjatult ei longi!" .

Kunstnik, tema sõbrad ja loomingu austajad katavad ühiselt väikese peolaua, millele võib igaüks omalt poolt külakosti juurde lisada. Näituse väljapanekule lisaks on  fuajee vitriinkapis valik karusid ja muud autoriloomingut, mida saab soovi puhul endale kaasa osta. Pühapäeval on hea võimalus kunstnikuga kohtuda, et usaldada talle näiteks oma eriline (jõulu)soov ja leppida kokku tellimustöö.

Sissepääsuks kehtib tavaline muuseumipilet.

Tartus elav Maris Aare (sündinud 1971) on nuku- ja karukunstnikuna tegutsenud alates 2005. aastast. Lisaks on ta töötanud dekoraatorina, ruumide ja vaateakende kujundajana ning loonud ürituste ja lavakujundusi. Alates 2009. aastast on Maris Aare kaasa löönud näituseprojektides kõikjal üle Eesti, lisaks ka Venemaal, Soomes, Lätis ja Leedus.

Näitus "Karud ja Pojad" jääb Tartu Mänguasjamuuseumis avatuks 4.novembrini 2018. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: