Konrad Mäe preemia laureaat Jüri Kask: kunstiteos peab mõjuma täiuslikuna

Konrad Mäe nimelise kunstipreemia pälvis sel aastal maalikunstnik Jüri Kask teose "Lööb lakke" ning isiknäituse "Pikalt ja pidevalt eest". Auhind anti traditsiooniliselt üle täna, Konrad Mäe sünniaastapäeval.

Žürii hinnangul on Jüri Kask intellektuaalne maalikunstnik, kelle mõttemustrite visualiseeringud on ülimalt esteetilised, teravalt nüüdisaegsed ja rafineeritult teravmeelsed, vahendas "Aktuaalne kaamera". Jüri Kask on osalenud näitustel alates 1965. aastast. Tema maalijakäekirja iseloomustab selge vorm, visuaalne täiuslikkus ja suurejooneline kompositsioon. Sama teos võib erinevates kesk-kondades eksponeeritult võtta erinevaid kujusid.

Vaata ka galeriid auhinnatseremooniast:

 

Kunstnik sõnas, et teda on karjääri algusest peale huvitanud vormiselgus, lõpetatus ja võimalus mõelda vormis. "Olen üritanud luua niisuguse struktuuri, et ma saan ka peas või kujutluses mõelda pilte enne valmis või täiustada," sõnas ta ja lisas, et kunstiteos peab mõjuma täiuslikuna. "See peab olema küllastatuse tunne, ülevoolavuse tunne, mis vabastab kujutluspildid ja assotsiatsioonid." 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: