Konrad Mäe preemia laureaat on Jüri Kask

Jüri Kask
Jüri Kask Autor/allikas: Pressimaterjalid

Konrad Mäe nimelise preemia, mille väärtus on 3200 eurot, pälvis sel aastal maalikunstnik Jüri Kask teose "Lööb lakke" eest kunstnike liidu aastanäitusel "Juubelikevad 2018" Tallinna Kunstihoones ja sellele eelnenud mahuka isiknäituse "Pikalt ja pidevalt" eest Tartu Kunstimajas.

Žürii hinnangul on Jüri Kask intellektuaalne maalikunstnik, kelle mõttemustrite visualiseeringud on ülimalt esteetilised, teravalt nüüdisaegsed ja rafineeritult teravmeelsed.

Jüri Kask (1949) on õppinud Tartu Kunstikoolis kunstilist kujundamist ja Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis maalikunsti. Ta on kunstnike liidu liige alates 1979. aastast ja maalikunstnike liidu liige alates 1992. aastast. Näitustel osaleb Jüri Kask alates 1965. aastast ja on siinses maalikunstis üks järjekindlamaid geomeetrilise abstraktsiooni järgijaid. Lisaks enam kui neljakümnele isiknäitusele on Kask osalenud paljudel ühis- ja kuraatorinäitustel Eestis ja välisriikides ning kureerinud mitmeid tudenginäituseid.

Preemia kandidaatideks esitati sel aastal Eesti kunstiinstitutsioonide poolt Jüri Kask, Holger Loodus, Urmas Pedanik ja Laura Põld. Žüriisse kuulusid Jaan Elken ja Tiiu Rebane maalikunstnike liidust, Tõnis Saadoja ja Laura Toots kultuurkapitalist, Vano Allsalu ja Elin Kard kunstnike liidust.

Preemiat antakse välja 1979. aastast, meenutades sellega Konrad Mäe sünnipäeva 1. novembril ja Mäe olulisust siinse maalikunsti arengus. Aastate jooksul on auhinna pälvinud Olga Terri, Tõnis Saadoja, Lembit Sarapuu, Alice Kask, Kaido Ole, Jüri Arrak, Peeter Allik jpt.

Preemia antakse pidulikult üle 1. novembril kell 17.00 Tallinna Kunstihoones.    

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: