Moonika Siimets "Autoportrees": läbi kahtluste sünnib tõde

Režissöör ja EV100 suurfilmi "Seltsmees Lapse" autor Moonika Siimets rääkis saates "Autoportree", kuidas suur teatriarmastus tekitas temas soovi filmilavastajaks saada.

Tartust pärit Moonika Siimetsa sõnul on väga oluline, et ühes linnas oleks teater. "Ma ei kujuta ette, mis minust oleks saanud või kes ma oleksin, kui poleks olnud Vanemuise teatrit. Ma olin 2-aastane, kui vanemad viisid mind vaatama Luikede järve balletti, peale seda polnud mu elu enam endine," kirjeldab Siimets.

Teda võlub teatri juures võimalus kehastuda igal õhtul kellekski teiseks ja võimalus siseneda maailmadesse, mida argipäevas ei leidu. "Lavastajana samamoodi see tunne, kui sa inimesi vaimustad. Lavastaja saab iseendaga koos viia väga palju inimesi kaasa sellisesse maailma, kus päris elu läheb korraks meelest," räägib Siimets.

Siimets avab saates ka enda suhet loominguga. Ta leiab, et loojana on oluline aeg-ajalt endas kahelda. "Loojana on mul kogu aeg kahtlusi, aga ma arvan, et see on hea, kuna läbi nende kahtluste ikkagi sünnib nagu tõde," kirjeldab Siimets.

"Läbi enda ma jutustan lugusid ja väga oluline on ausus. Ausus loojana, miks ma seda lugu ikkagi räägib ja mis ma sellega öelda tahan," lisab Siimets.

Saade "Autoportree" valmib koostöös Kultuurkapitaliga. Igal aastal toetab Eesti Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapital filmivaldkonda 2,2 miljoni euroga.  

Vaadake 17. novembri õhtul eetris olnud saadet lisatud videost.

Toimetaja: Silja Kala, Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: