Orissaares võistlevad noored klassikalised lauljad

Foto: ERR

Saaremaal Orissaares toimub reedel ja laupäeval noorte lauljate konkurss "Võluhääl 2018", mis toob publiku ette noored lauljad, kes saavad toetuda üksnes oma häälele.

Võluhääli on Orissaarde kohale tulnud üle Eesti kokku 67. Kolmandat korda toimuv noorte lauljate konkurss-festival on korraldajate sõnul Eesti ainus klassikalise ja ilma helivõimenduseta laulmise võistlus kümnete teiste laulukonkurside hulgas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tõrva muusikakooli õpilane Sirelin Meltsas soovibki tulevikus lauljaks saada. "Laulmine teeb mu meele hästi rõõmsaks ja muusika on kõige ilusam asi maailmas," ütles ta.

Tallinna muusikakeskkooli õpilasel Silver Piirojal on samuti juba praegu kindel siht silme ees - tema tahab saada ooperilauljaks. "See on väga ilus, väga lihtne vastus," ütles Piiroja vastuseks küsimusele, miks ta on valinud just klassikalise laulu stiili.

Laulukonkursi üks korraldaja Triin Ella ütles, et huvi laulmise vastu tuleb lastes äratada.

"Ma usun et koorijuhid ja muusikaõpetajad nopivad välja need lapsed, kel võiks tekkida huvi, sest ega iseenesest ei teki. Seda huvi peab kuidagi äratama ja ma usun, et see on juba toimunud. Ja kuna nüüd ka "Võluhääl" on väljund, kus saab ennast proovile panna ja teisi kuulata, siis ma usun, selle klassikalise laulu võidukäik jätkub," rääkis ta.

Žürii peab kõikide võluhäälte hulgast laupäeva õhtuks leidma parima.

"Selle konkursi eripära paistab silma ka selles, et need noored laulavad ilma helivõimenduseta ja saateks on ainult klaver ja a capella. See näitab kõige paremini just noorte lauljate potensiaali ja lauluoskust," kinnitas žürii esimees Elmo Tiisvald.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: