Filipp Kruusvall: "Poevargad" näitab, kuidas ühe inimese sisse mahub palju head ja ka pahelist

Kohalikku kinolevisse jõudis Cannes'i filmifestivalil Kuldse Palmioksa võitnud Hirokazu Koreeda "Poevargad".

Filmikriitik Filipp Kruusvalli sõnul algab "Poevargad" kui rahulik lugu perekonnast, milles on ühelt poolt palju soojust ja hellust, ent samal ajal ka midagi hingekriipivalt kahtlast. Film näitab tema sõnul hästi ja ausalt inimesi, eriti selle nurga alt, kuidas ühe inimese sisse mahub palju head ja samas ka pahelist.

Nagu Koreeda varasemateski filmides, on ka siin perekond peegel ühiskonnas kiiva kiskuvatele protsessidele. Jaapanlased on selle peeglisse vaatamise aga niivõrd hästi vastu võtnud, et film lööb seal publikurekordeid.

"Me näeme, kuidas ühe inimese sisse võib korraga mahtuda headust lähedust, kui ka üllatavaid pahesid, seetõttu võib öelda, et tema tegelased on väga elusad ja tõetruud," rääkis Kruusvall "Aktuaalsele kaamerale".

"Jaapani konservatiivne peaminister ei õnnitlenud filmirežisööri, kui ta võitis Kuldse Palmioksa, mis on märk, et ta tabas teravalt Jaapani ühiskonna valupunkti," lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: