"Eia jõulud Tondikakul" tõi avanädalavahetusel kinno pea 29 000 vaatajat

"Eia jõulud Tondikakul" Autor/allikas: Kaader filmist

Koguperefilm "Eia jõulud Tondikakul" tõi avanädalavahetusel kinodesse 28 776 vaatajat, mis on EV100 filmiprogrammi teoste edukaim avalöök ning parim tulemus kodumaisele koguperefilmile.

"Me oleme eriliselt rõõmsad, et meie film on nii kiirelt inimestele südamesse pugenud. Vaatajate siiras ja soe tagasiside on vaat et veelgi rõõmustavam kui ootamatult suur kinokülastuste arv," sõnas filmi režissöör Anu Aun. 

 "Eia avanädalavahetuse numbritest võib järeldada, et just sellist jõulufilmi ongi meie publik oodanud. Juba esimestest seanssidest oli selge, et hea sõna levib kiirelt suust suhu ja mis saaks olla parim reklaam ühele filmile kui sõprade siiras soovitus," märkis levifirma Hea Film esindaja Lauri Kaare.

"Eia jõulud Tondikakul" avanädalavahetuse tulemusest on taasiseseisvunud Eesti aastatel enamat suutnud vaid komöödiafilmid "Klassikokkutulek" ja "Klassikokkutulek 2".

Režissöör Anu Auna linateos on Eesti esimene täispikk laste jõulumängufilm, mis jutustab 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Tüdruk ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Filmi peaosades astuvad üles enam kui kolme tuhande kandidaadi seast välja valitud 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad filmis kaasa näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Oma näitlejadebüüdi teeb lauljanna Liis Lemsalu. 

Filmi "Eia jõulud Tondikakul" saab jätkuvalt näha kinodes üle kogu Eesti. Lisaks Tallinna, Tartu ja Pärnu kinodele võib Eia seiklustele kaasa elada teiste seas veel Saaremaal, Hiiumaal, Rakveres, Jõhvis, Narvas, Märjamaal, Põlvas, Lihulas, Valgas, Haapsalus, Jõgeval ja Võrus.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: