Kerly Ilvese isikunäitusel saab jälgida toiduga toimuvaid muudatusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kerly Ilves
Kerly Ilves "Nädal hiljem" Autor/allikas: Kerly Ilves

Tartu kõrgema kunstikooli Pallas galeriis Noorus avatakse 15. detsmebril Kerly Ilvese isikunäitus "Nädal hiljem", kus autor eksponeerib keldriruumides suureformaadilisi fotosid.

Samuti saab näitusel näha installatsioon mis võimaldab külastajal vaadelda vitriini pandud toiduainetega toimuvaid muudatusi terve näituse lahtioleku aja vältel. Kunstnik kinnitas, et valisin toidu näituse fookuseks näitamaks aja ja ruumi tähtsust, mis on olemasolu peamised vormid. "Aeg ja ruum on mõlemad lahutamatus seoses aine liikumisega, nad on universaalsed ja ei ole midagi, mis võib eksisteerida väljaspool aega ja ruumi," tõdes ta ja lisas, et püüdis ruumi oma fotodest eemaldada, kaotades fotodelt tausta ning lubades toidul justkui tühjuses hõljuda. "See jätab ainult aja, mida võib lugeda siin pildistatud toituainetelt."

Samuti rõhutas ta, et selle projekti peamine mõte on õhutada vaataja mõtteid aja tunnetuse kohta. "Nädal võib tunduda olematu aeg meie igapäevases elus, kuid mõnel juhul on nädal enam kui piisav, mil aja vältimatud muudatused juba kuju võtavad."

Kerly Ilves on Tartus tegutsev vabakutseline fotograaf ja fotograafia-alaste kursuste korraldaja, kelle loomingulised teemad seonduvad kaduva jäädvustamisega, pikemaajaliste protsesside kaudu tekkinud muudatuste ülesvõtmisega ja fotokatsetusega erinevate kaamerate abil.

Kerly Ilves näitus "Nädal hiljem" jääb Nooruse galeriis avatuks 12. jaanuarini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: