Draamateatri hõivatuim näitleja Taavi Teplenkov: see polnud kõige hullem aasta

Möödunud nädala lõpus jagas Draamateater aastapreemiaid Antsusid ning hõivatuima näitleja tiitel anti Taavi Teplenkovile, kes oli 2018. aastal laval 122 korral

Tingituna saali väiksusest tuleb Teplenkovi sõnul mängida kõige enam lavastust "Vaimude tund Koidula tänavas". Hetkel on tal mängukavas viis erinevat lavastust, mis tema hinnangul veel täiesti paras kogus. "On hetki, kui on olnud ka kümme tükki korraga mängukavas, aga ega nad üldiselt segama ei hakka."

Tänaseks on Taavi Teplenkov Draamateatris töötanud 20 aastat. Selle ajaga pole ta aga siiski saavutanud sellist staatust, et saaks ise enda rolle valida. "Ikka on nii, et kui mõni lavastaja näeb sind mingis konkreetses rollis, tänapäeval enamik näitlejaid ei tegele sellega, et loeksid pidevalt näitemänge ja vaataksid, kus on eriti äge roll."

Teplenkovi hinnangul ei ole aasta, kus tuleb 122 korral laval olla, veel kõige hullem. "On hullemaid ka olnud, kõige hullem aasta oli vist 200 mängukorra kandis, aga nii hulluks ei ole enam läinud, sest koormust üritatakse jagada," sõnas ta ja lisas, et keeruliseks läheb siis, kui samal ajal on proovid ja paar nädalat järjest on etendused. "Sotsiaalset elu ei saa siis üldse elada, sest tuled proovis, paar tundi saad lebada ja siis lähed jälle tööle etendust andma."

Üheks põhjuseks, miks ta on 20 aastat tihedas teatrielus vastu pidanud, on oskus puhata. "Ma oskan lihtsalt mitte midagi teha, ma tean, et osad inimesed ei oska seda," sõnas ta ja nentis, et see on hädavajalik oskus. "Kui tõesti on proov ja õhtul etendus, siis ma suudan paar tundi mitte midagi tehes diivanil lebada."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: