Saaremaa kirjanikud on saarel popid

Lõppev aasta on olnud väga tulemuslik Saaremaal elavatele kirjanikele, või õigemini kirjutajatele, kes on raamatud valmis saanud hobikorras, põhitöö kõrvalt. Vähemalt saarerahva seas on oma kirjutajad popid ja näiteks raamatukogus peab nende teoste lugemiseks end lausa järjekorda panema.

Kuressaare raamatukogus ei saagi näha lõppeval aastal ilmunud Saaremaal kirjutatud menukeid, sest kogu kohalike kirjanike looming on väljas ehk lugemisel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Saaremaa keskraamatukogu osakonnajuhataja Ivi Veskimäe ütles, et Lembit Uustulndi "Avamerel" on praegu neli inimest järjekorras ja Katrin Pautsi "Minu Muhumaa" on nii tahetud, et tavalise nelja eksemplari asemel tuli neid seekord võtta 10.

"Järjekord läks üle 30 inimese ja me ei oleks suutnud kõiki soovijaid ära teenindada. Ainult hetkes on kogus tagasi Lembit Uustulndi "Avameri", mis kohe nimekirjas järgmist laenutajat ootab.

Uustulnd on Eesti kirjandusmaastikul üldse praeguse seisuga eriline kirjanik ja lugejate jaoks popp mitte ainult Saaremaal.

"Avamere puhul on tegu ses suhtes rariteediga, et Eesti kirjanduses merest kirjutajaid ma praegu peale enda kedagi ei teagi. Ja see ongi ehk selline asi, et inimesed tulevad vaatama, et mida seal merest siis kirjutatakse," ütles Uustulnd.

Aarne Mägi andis oma eelmise raamatu välja enam kui 10 aastat tagasi ja piisab tema seekordses loos ehk mõningastest kohaviidetest, et Saaremaa lugejad poe raamatutest tühjaks ostavad.

Mehis Tulk on näide, kuidas ootamatult ajakirjanikust sai kirjanik. Lühikese ajaperioodiga on ta valmis kirjutanud kaks mahukat ja pikka eeltööd vajanud Saaremaise sisuga ajaloolist romaani.

"On küsitud, et kas võiksin ka mõnedel muudel teemadel kirjutada. Kindlasti ma ei välista seda, aga praegusel hetkel ma tahan ikkagi kogu oma energia panna selle ja nende lugude lõpuni jutustamiseni," ütles Tulk.

Kuressaare Rahva Raamatu kaupluse juhataja Merike Jalak ütles, et saarlaste jaoks on olnud produktiivne aasta. "Nii Uustulnd, Tulk, Mägi on tulnud oma raamatutega just siin aasta teises pooles ja kõigil on väga hästi läinud," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: