Age Juurikas ja Fresh esitavad Estonias Fauré ja Brahmsi loomingut

Age Juurikas
Age Juurikas Autor/allikas: Pressimaterjalid

Teisipäeva õhtul astub Estonia kontserdisaali lavale andekas noor pianist Age Juurikas, kes kannab keelpillitrioga Fresh ette Fauré ja Brahmsi kaunid klaverikvartetid.

Age Juurikas on sarmikas ning jõulise esituslaadiga pianist, kes suudab kujundada muusikat suurejooneliselt, samas takerdumata liigsetesse detailidesse. Oma mänguga puhub ta muusikasse elu ning lennutab publiku hulka elamusi täis helipildi.

Age Juurikas alustas muusikaõpinguid Tallinna muusikakeskkoolis. Ta on õppinud Eesti muusikaakadeemias Toivo Nahkuri ja Peep Lassmanni käe all ning Moskva riiklikus konservatooriumis Vera Gornostajeva ja tema assistentide Sergei Glavatskihhi, Maksim Filippovi ja Darja Petrova juures. 

Oma oskusi on pianist täiendanud ka mitmel pool Euroopas – vahetusüliõpilasena Sibeliuse Akadeemias Matti Raekallio ja Liisa Pohjola klaveriklassis ning Karlsruhe riiklikus muusikakõrgkoolis Kalle Randalu juures. Ta on korduvalt osalenud Viktor Meržanovi ja Niina Serjogina meistrikursustel. Tema esinemisi on pärjatud rohkete auhindade ning tunnustustega.

Ansambli Fresh koosseisu kuuluvad Egert Leinsaar, Karin Sarv ja Villu Vihermäe, kes alustasid koosmängu 2013. aastal eesmärgiga mitmekesistada kontserdimaastikku tavapärasest harvemini kõlava koosseisu ning sellele loodud repertuaariga.

Kontsert toimub koostöös Eesti interpreetide liiduga. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: