Eesti Interpreetide Liit avalikustas juubelifestivali programmi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti muusika- ja teatriakadeemia endine rektor, pianist ning muusikapedagoog Peep Lassmann.
Eesti muusika- ja teatriakadeemia endine rektor, pianist ning muusikapedagoog Peep Lassmann. Autor/allikas: Peeter Langovits/Postimees/SCANPIX

Eesti Interpreetide Liidu teist korda toimuv festival Virmalised on pühendatud liidu 20. aasta juubelile. Festival annab ülevaate Eesti interpretatsioonikunsti rikkusest ning mitmekülgsusest.

10.–14. veebruarini toimuval Virmaliste festivalil astub üles valik Eesti Interpreetide Liidu liikmeid. Nii jõuab neljal õhtul publiku ette pea 80 Eesti instrumentalisti ja lauljat. Iga festivalikontsert toob lavalaudadele erinevate põlvkondade ja erialade esindajad. Festivali jooksul astuvad lavalaudadele teiste hulgas Marten Altrov, Anna-Liisa Bezrodny, Tuuri Dede, Sten Heinoja, Ivari Ilja, Risto Joost, Age Juurikas, Robert Jürjendal, Marcel Johannes Kits, Kristo Käo, Ingely Laiv, Peep Lassmann, Sten Lassmann, Mari Poll, Mihkel Poll, Johan Randvere, Rein Rannap, Heigo Rosin, Triin Ruubel, Peeter Sarapuu, Theodor Sink, Ralf Taal, Henry-David Varema, Toomas Vavilov, Virgo Veldi, Linda-Anette Verte, Villu Veski ja teised.

Mitmetahulise festivali kavas kõlab muusika varasest barokist romantismi, nüüdismuusika ning jazzini. Olulisel kohal on ka Eesti klassika kuldvarasse kuuluvad teosed ning eesti heliloojate uudislooming.

Festivali nimi "Virmalised" on läbiv kujund Eesti heliloomingus aga ka interpretatsioonis, sümboliseerides Eesti Interpreetide Liidu värvikirevat ning eriilmelist liikmeskonda. Festivali idee on tutvustada eesti laiahaardelist interpretatsioonikunsti ning tuua kuulajani meistriteosed eesti ja maailma muusika varamust. Festivali kunstilised juhid on Mihkel Poll ja Henry-David Varema.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: