Arvustus. Uue ajastu emo?

Lil Peep
Lil Peep Autor/allikas: YouTube

Uus plaat
Lil Peep
"Come Over When You're Sober, Pt. 2" (Columbia)
3/10

Lil Peep, kodanikunimega Gustav Elijah Åhr (tihti stiliseeritud ka kui LiL PEEP) oli üks emo rap'i pioneere. Emoräpp on hiphopi alaliik, mis liidab hiphopi emo rocki lüürika ning vokaalidega. Põhilisteks teemadeks depressioon, suitsiid ja narkootikumid. Lil Peep on end nimetanud ja soovis, et teda peetaks uue räpi Kurt Cobainiks. Depressiooniuuringust Must Lumi saanuks ta kindlasti päris palju punkte. Lil PEEP suri 21aastaselt 15. novembril 2017 fentanüüli ja Xanaxi üledoosi. "Come Over When You're Sober, Pt. 2" ilmus seega pärast surma.

Paar esimest lugu, "Broken Smile (My All)", "Runaway" justkui lubaks enamat. On seda süngust ja kurbust, meenutades natuke Salemi ning Awful Recordsi asju, aga edasi läheb kõik allamäge, emo suunas.

Enamik plaadist kõlab nagu purgi kaanel kirjas - nagu kergelt lo-fi Blink 182, turvalised õudsete emobändide triviaalsed remake'id natuke ülessoojendatud kuues. Räpiga seda otse ei seostaks. Mõni taust ainult. Noorte seljakotid on ilmselgelt täis raskeid narkootikume. Vaatamata sellele on see Kurt Cobainist ülikaugel. Kui Madlibi või Jay Dee puhul on tõesti mõneski loos tunda, et mehed on teinud mõne pläru kanepit, siis Lil PEEPi looming kõlab nagu inspiratsiooniks oleks kasutatud Bocki. Ilmselge ressursside raiskamine. Eks iga põlvkond vajab pisut tuunitud emot.

Sama skeene plaat XXXtentacion "23. jaanuar 1998 – 18. juuni 2018) "?" on sellest albumist palju parem.  

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: