Andrei Liimets filmist "Soosik": väga huvitav žanrisegu

Kümnendal veebruaril jagatakse Londonis välja 72. Briti filmiauhinnad, kus enim nominatsioone korjas sel korral Kreeka lavastaja Yorgos Lanthimose film "Soosik". Tuntud Kreeka provokaatori värske looming jõuab meie kinodesse selle nädala lõpus.

Režissöör päästab filmis taas valla salasepitsetud manipulatsioonid, kompab ustavuse piire, vaatleb ebamoraalset võimujanu ja reetlikku kättemaksu räpases ja vaimukas õukonnakomöödias, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Just võimujanul ongi filmis kandev roll, mis rikub kuninglikku rahu ja paneb kolm kalki naist mängima võimu ning armastuse varjatud piiridel.

"Ta on väga huvitav žanrisegu. Ta on justkui pealtnäha kostüümidraama, aga seal sees ta on palju enamat. Ta on terav satiir, kommetekomöödia. Aga ka lugu võimust, mis kõnetab ka tänast päeva - mida võim inimestega teeb ja kas inimesed ka tegelikult võimuga õnnelikud on," ütles filmikriitik Andrei Liimets.

Film on läbi imbunud silmapaistvatest näitlejatöödest, seksuaalsetest intriigidest, mustast absurdihuumorist ja klassikalisest muusikast.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: