Mikk Pärnits. Päevamantra

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Päikesetõus. Autor/allikas: Wikimedia Commons

Lõputu eneseotsimise kultusest tänapäeva pragmaatilises ühiskonnas kirjutab kolumnist ja kirjanik Mikk Pärnits.

"Iga päevaga magan ma aina sügavamini ning virgumine on ilus unenägu, millest ma ärgata ei soovi. Ma olen ego sooja teki all ning klammerdunud materiaalse maailma külge. Spirituaalsus on minu aksessuaar, millega teistele ühiskonnas kõrgemat muljet jätta. Ma tahan ennast erilisena tunda ja see on viis, kuidas ma saan ennast esile tõsta.

Te kõik peate mõistma, et ma saavutan läbi raha rahu. Ma maksan endast pühamatele, et nad aitaksid ka minul pühaks saada. Ma ütlen õigeid fraase. Ma tarbin õigeid materjale. Ma käitun nagu minu iidolid. Ma usun et kui ma teen piisavalt tööd, siis saabub valgustatus. Valgustatus on püha seisund, kus mu ego tunneb end jumalikult. Ma tunnen end juba praegu targalt, kuid siis on mul sotsiaalne krediit, mida teiste ees tõendiks näidata. Namaste ja OM.

Sa käid laagrites, kus on sarnaseid inimesi. Te magate koos. Selles unenäos olete te virgunud. See on hea, sügav oopiumiuni. See kinnitab kõiki su eelnevalt olemasolnud veendumusi. Sa oled hea mutter. Maga.

Sa pead käima Indias, kuna sa ei leia seda oma trepi eest. Sa arvad, et läbitud vahemaa kaudu saad samavõrdselt väärilise kingituse. Sa pead osasid kohti pühaks. Sa käid kunstigaleriides, sest seal on kunst. Pühamutes on protsentuaalselt suurem võimalus saada mingi eriline kogemus millest kõik räägivad. Sa ei tea mida virgumine tähendab, aga see on nagu kõige uuem iPhone. Pead saama, sest teised räägivad sellest pühal häälel. Sa oled haritud inimene.

Sa ei taha muutusi. Sa tahad olla nagu praegu, aga palju paremini. Rohkem raha oleks hea, sest siis saaks osta mahetoitu. Sa saaksid oma süütunde maha müüa, olla taimetoitlane. Sa tunned süüdi, et sa üldse sündisid. Sul on lapsepõlvetraumad. Sa ei taha neis surkida, sa tahad magada. 

Sa tahad kõik sõjad peatada, lõpetada näljahädad ja olla ise targem. Sa tahad tõusta mateeriast kõrgemale ja sa reisid palju. Sa loed ärkamisest ja sa mõtled sellest tihti kui sa magad. Mis on kogu aeg. Sa magad praegugi. Mõtle, kui imeline on osata silmad kinni lugeda! Silmad kinni kõndida, suuda saapapaelu siduda ja laagris käia. Sa paindud päris hästi. Sa ei ärka kunagi. Sellest on ilus und näha. Isegi Jeesus ei oskaks sulle nõu anda, sest sa ei kuule ebameeldivaid asju. Sa kuuled ainult omaenda ego häält."

Ilmunud algselt Mikk Pärnitsa blogis.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: