Andre Maaker lavastusest "Once": selgus, et kõigil oli pillimänguoskus tagataskus olemas

{{1548435300000 | amCalendar}}
Foto: Heigo Teder/Ugala

Pärast kümneaastast vaheaega mängitakse Ugala teatris taas muusikali. 26. jaanuaril esietendub Viljandis muusikal "Once", mille peaosas on Priit Võigemast külalisena ja Laura Kalle. John Carney mängufilmil "Once" põhineva muusikali lavastas Taago Tubin, muusikajuhid on Peeter Konovalov ja Andre Maaker.

Tehniliselt keeruline etendus, kus näitetrupp toimib bändina, nõuab laval olevalt 12 näitlejalt tõsist pühendumist, vahendas "Aktuaalne kaamera". "Keegi ei saa kuskile aksi vahele ära põgeneda," kinnitas Priit Võigemast ja rõhutas, et nad on kogu aeg kohal. "See tekitab meil sellise ühise hingamise, mis on hädavajalik selle tüki jaoks."

Lavastaja Taago Tubina sõnul võib öelda, et "Once" näol on tegemist ikkagi armastuslooga. "Lihtsalt selle loo keskmes on ka armastus muusika vastu," ütles ta ja lisas, et see on lugu rõõmu uuesti leidmisest muusika loomise kaudu.

Muusik ja lavabändi juhendaja Andre Maaker selgitas, et ettevalmistusprotsessi käigus selgus, et kõigil näitlejatel oli pillimänguoskus tagataskus olemas. "See tuli lihtsalt välja tuua ja koos mängima hakata," sõnas ta. ja kinnitas, et tuli leida rõõm koos mängimisest.

Ugala muusikali "Once" mängitakse lisaks Viljandile ka Tallinnas ja Tartus.

Muusikalist "Once" rääkis ka "Ringvaade":

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: