Kirjandusfestival HeadRead toob Eestisse Leïla Slimani, Ian Thomsoni ja Philip Grossi

Leïla Slimani
Leïla Slimani Autor/allikas: Catherine Hélie

Tallinna kirjandusfestival HeadRead avaldas esimesed külalisesinejad, kelleks on Prantsuse-Maroko kirjanik, Goncourt'i auhinna võitnud Leïla Slimani, Eesti juurtega tõlkija, kirjanik ja ajakirjanik Ian Thomson ja Eesti päritolu briti kirjaniku Philip Grossi. Lõplik nimekiri selgub veebruaris.

Leïla Slimani jõudis kirjanduse juurde pärast Araabia kevade kajastamist 2011. aastal ja sellele järgnenud vahistamist Tuneesias. Oma romaanide juures lähtub Slimani rahvusvahelist üldsust raputanud skandaalidest nagu Dominique Strauss-Kahni ahistamissüüdistused ("Dans le jardin de l'ogre", 2014) ja mõrtsukalike lapsehoidjate juhtumid ("Chanson douce", 2016. Eesti keeles "Hällilaul". Tänapäev, 2018, tõlkija Sirje Keevallik).

Tallinna tuleb ka Eesti juurtega tõlkija, kirjanik ja ajakirjanik Ian Thompson, kes on teinud kaastöid sellistele väljaannetele nagu The Guardian, The Independent ja Times Literary Supplement. Praegu on Thomson õppejõud East Anglia Ülikoolis. Tema töödest on kõige enam tähelepanu pälvinud natside koonduslaagrist pääsenud Itaalia kirjaniku Primo Levi elulooraamat (2002, uustrükk 2019).

Teise Eesti päritolu briti kirjanikuna saabub festivalil Philip Gross, kes on ilmselt ainuke T. S. Elioti luuleauhinna võitnud Eesti juurtega luuletaja. Briti luuleühing Poetry Book Society on tunnustanud Grossi süvitsi minevat loomingut olemise ja kehastumise teemade käsitlemisel. Oma akadeemilistes töödes on Lõuna-Walesi Ülikoolis töötav Gross uurinud distsipliinideülest loovusprotsessi ja loovat kirjutamist.

Oma tulekut on kinnitanud ka lastekirjanik Toon Tellegen, kirjanduskriitik Galina Juzefovitš, huntide elust menuka raamatu kirjutanud Elli Radinger, jutuvestja ja koreograaf Nikky Smedley, kolumnist ja kirjanik A. N. Wilson ning kultuuriajakirjanik ja kirjanik Mattias Berg.

Kirjandusfestival HeadRead toimub Tallinnas 22. kuni 26. maini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: