Tristan Priimägi Michael Jacksoni dokumentaalist: varem oli nii, et looja ja tema looming hoiti lahus

Filmikriitik Tristan Priimägi selgitas "Ringvaates", miks on Sundance'i filmifestivalil linastunud Michael Jacksonist rääkiv dokumentaalfilm "Leaving Neverland" nii palju kõmu tekitanud.

Tristan Priimägi märkis "Ringvaates", et dokumentaalfilm "Leaving Neverland" räägib läbi kahe inimese, kes väidavad, et Michael Jackson on pedofiil ja on neid pilastanud. "Olemata filmi näinud, on mul seda Jacksonist raske uskuda, kuna see ei lähe tema psühholoogilise profiiliga absoluutselt kokku, kuna ta on ise laps, ta ei ole psühholoogiliselt täiskasvanu," sõnas ta ja lisas, et Jackson elab nagu väljamõeldud mullis. "Ma ei usu, et temas oleks seda kiskjalikkust ja külma kalkuleeritust, mis on klassikalise pedofiili profiili osa."

"Selgelt on sellised teod hukkamõistu väärt, aga ma ei ole päris kindel selle materjali korrektsuses," ütles ta ja rõhutas, et sarnast materjali leidub ka "Bohemian Rhapsody" režissööri Bryan Singeri kohta. "Erinevus on aga selles, et tema kohta ringlevad need lood juba 2000. aastate algusest, aga ta liigub ikka meie keskel ringi ja kohtulikult teda vastutusele võetud ei ole."

"Minu meelest oli varem nii, et looja ja looming oli lahus, sest looja võis olla mõrvar, katastroofiline värdjas, aga see ei puudutanud seda, kuidas me tema kunsti menetlesime," tõdes Priimägi ja mainis, et nüüd on ajastu märgina see piir ära kadunud. "Inimest samastatakse tema tegudega."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: