Kalju Terasmaa 1954. aastal kirjutatud laul sai sõnad

Heidy Tamme, Tiit Varts, Kalju Terasmaa, Eino Tandre, I hooaja lõpusaade. 1969
Heidy Tamme, Tiit Varts, Kalju Terasmaa, Eino Tandre, I hooaja lõpusaade. 1969 Autor/allikas: ERR/Heino Vilms

See oli 1954. aasta, kui Kalju Terasmaa kirjutas oma kallile neiule kauni meloodia. 2017. aastal kirjutas Marianne Leibur sellele oma vanaisa kirjutatud meloodiale sõnad. Täna, 65 aastat hiljem, saab lugu "Kaunid hetked" kuulata.

Vanaisa kirjutatud loo soovis publikuni tuua Marianne Leibur, kes selle koos bändiga ellu äratas ja salvestas.

Salvestusel mängivad Henrik Leibur (trummid), Raivo Tafenau (saksofon), Joel Remmel (klaver), Heikko Remmel (kontrabass) ning Jaan Jaanson (kitarr), kes lindistusel mängib Emil Laansoole kuulunud kitarri.  

Lauljana on Kalju Terasmaa tuntud Eesti Raadio Meeskvartetist ja telesaatest Horoskoop. Tema esitatud laulude hulka kuuluvad aegumatud hitid  ''Sulle kõik nüüd ütlen'' ja ''Kosmos-Maa''. Vibrafonimängijana tegutses ta Emil Laansoo ansamblis, Kustas Kikerpuu ansamblis, samuti koosseisus Metronoom.

Valter Ojakäär on kirjutanud:
"On naljatamisi öeldud, et Nat King Cole oli lauljaist parim pianist ja pianistidest parim laulja. Sama võib päris tõemeeli öelda Kalju Terasmaa kohta: parimast eesti vibrafonistist sai hinnatud laulja, üks eesti raadiokuulajate ja televaatajate lemmikuid. Tema tegevus ongi olnud seotud eeskätt Eesti Raadio stuudioga, kus ta tegi mitmekordse pealelaulu ja -mänguga lindistusi ning sai raadiokuulajate hinnangul 1965. aasta populaarseimaks vokalistiks. See oli tema muusikategevuse üks tahke.

Kalju Terasmaa võeti Eesti Raadio sümfooniaorkestrisse (praegune ERSO) 1951. aastal, veel enne kui ta oli lõpetanud Tallinna muusikakooli löökpillide ja koorijuhtimise erialal (vastavalt 1954 ja 1957). See Eesti esindusorkester, kus temast 1964. aastal sai löökpillirühma kontsertmeister, jäi tema põhitöökohaks. Selle kõrval pani ta aluse löökpillide klassile Eesti Muusikaakadeemias (1972-1999)".

Kuulake lugu "'Kaunid hetked": 

Muusikat ilmestab ka foto, kus Kalju just seda lugu parasjagu klaveril mängis. Taustal ilutsev noodipilt on originaal, Kalju noodivihikust jäädvustatud materjal, millest lugu kord võrsus.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: