Tristan Priimägi: BAFTA on kui jalamatt enne Oscareid

Foto: EMPICS/Scanpix

Briti filmiauhindadel olid sel aastal edukaimad Alfonso Cuaróni "Roma" nelja auhinnaga ja Yorgos Lanthimose "Soosik" seitsme auhinnaga. Favoriitideks peetud filmid "Roheline raamat" ja "Täht on sündinud" on Oscarite eel jäänud tagaplaanile, mis näitab filmikriitik Tristan Priimägi arvates USA ja maailmakino jõujoonte vahetumist.

Tristan Priimäe sõnul mõjuvad Briti filmiauhinnad justkui jalamatina enne Oscareid. "Nad ei loo absoluutselt mingit uut väärtust, praegu mõjuvad nad nagu keegi, kes pakub sulle fuajees tervitusnapsi ja kinnitab koogutades, et jah, mulle meeldisid ka samad filmid kui ameeriklastele," tõdes ta.

Positiivse suunana toob Priimägi välja, et varasemalt vaid parimale võõrkeelsele filmile kandideerinud filmid domineerivad nüüd kõikides kategooriates. "Mulle on väga sümpaatne, et Cuaron mehhiklasena ja Yorgos Lanthimos kreeklasena on mõlemad praegu kõige rohkem silma jäänud," lisas ta ja tõi kolmandana välja ka Pawel Pawlikowski linateose "Külm sõda". "Poolakeelne mustvalge film Poola näitlejatega konkureerib mitmes Oscari kategoorias võrdsena võrdsete seas."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: