Eesti teater täidab Espoos lava ja saali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Workshop"

Espoo Linnateatris 25. veebruarist 9. märtsini peetavatel Eesti teatri nädalatel astuvad üles Eero Epner, Juhan Ulfsak, Mart Kangro, Piip ja Tuut ning Tallinna Linnateater.

"Teatrite koostöö Eesti ja Soome vahel on tihe – ilmselt see siis meeldib teatritegijatele mõlemal pool lahte. Eesti nädalad püsivad Espoo linnateatri kavas aastast aastasse ka selle pärast, et need etendused täidavad saali," rääkis Eesti Instituudi Soome esinduse juht Sanna Immanen.

"Eestist tuuakse Espoo publikuni nii rahvusvaheliste menunäidendite värsked versioonid kui Eesti uued originaalteosed. Võtmesõnad on mitmekesisus ja aktuaalsus," lisas Immanen.

Epneri, Ulfsaki ja Kangro juhatusel saavad nädalate jooksul lavastuses "Workshop" vastused järgmised küsimused: Kuidas lüüa naela laua sisse? Kuidas õppida rääkima? Kuidas avada ust? Kuidas olla empaatiline? Kuidas sokk õigesti jalga tõmmata? Kuidas vabaneda süütunde põhjustatud kannatustest?

Piibu ja Tuudu etendus "Cabaret Siberia" pakub kabareenumbreid, mis jutustavad loo kahest Siberisse saadetud Eesti artistist. See on kontrastne bukett absurdist, koomikast ja hingematvatest hetkedest. Etendused on eesti keeles, soome- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Tallinna Linnateater astub üles lavastusega "Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus". Kaasaegse portugali autori Tiago Rodriguesi näitemäng viib meid rännakule mööda rahvarohket suurlinna koos üheksa-aastase tüdrukuga, keda tema pika kasvu tõttu on vahel kutsutud Kaelkirjakuks.

Sündmus saab teoks tänu Espoo Linnateatrile, Eesti Instituudile ja Eesti Vabariigi Suursaatkonnale Helsingis.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: