Rakvere teatris etendub tume noortepõnevik "Verikambi"

Foto: Rakvere Teater

Reeli Reinausi tume noortepõnevik "Verikambi" on raamatukaante vahelt jõudnud lavale. Lugu räägib metsa eksinud noortest, kes on sunnitud veetma öö mahajäetud veskis. See öö muudab nende kõigi elu tundmatuseni.

Kummituslikke pusletükke panevad Rakvere teatris kokku noored näitlejad koos lavastaja Jaanika Juhansoniga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lavastaja sobib see vaatamiseks eelkõige neile, kes õpivad põhikooli lõpuklassides. "Nii palju kui ma ka enda minevikust mäletan, siis eriti huviga vaadati natuke endast vanemaid ehk siis mitte täpselt endavanuseid, vaid seda elu, mis just ootab ees, seda muinasjuttu, mis saabub ühe, kahe, kolme aasta pärast," selgitas Juhanson.

Lugu võiks panna noori mõtlema sellele, et igal teol on tagajärg. "Eks ka selle tüki sündmused tulevadki selle pealt, et noor ei mõtle, vaid tegutseb. Kõik on uus, armastus on uus, uued seiklused, mingisuguste asjade avastamine ja kõige selle läbi elamine, mis on võrreldes täiskasvanutega kuidagi ekspressiivsem," rääkis näitleja Märten Matsu.

Kui vaataja ei jõua Reeli Reinausi raamatu põhjal tehtud lavatüki kiiret kulgu jälgida, siis tasub vaadata passi. "Raamatuna on tegemist väga mahuka materjaliga ja sellest kokku panna selline lugu, mis kõnetaks, on keeruline julgustükk, aga teisest küljest mina usun sellesse, et noorte taju on palju kiirem, palju fragmentaarsem, palju kiiremini haaravam kui võib-olla natuke vanematel. Kogu see sotsiaalmeedia maailm, kõik see, mille keskel nad elavad," ütles Juhanson.

Näitleja Märten Matsu arvates tehakse Eesti teatrites liiga vähe noortele mõeldud lavastusi ja tal mõlguvad mõtted, kuidas enda panus selle olukorra parandamiseks anda. "Ikkagi tulevikus tahaks ise kirjutada, lavastada, laval olla ja teha seda noortele," lausus ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: