Selgusid rahva lemmikud kauneimate raamatute seast

„Sõsara sõrmeluud: naised Eesti muinasjuttudes“ (koostaja Merili Metsvahi, kujundaja Angelika Schneider, illustraator Britt Samoson, väljaandja kirjastus Hunt).
„Sõsara sõrmeluud: naised Eesti muinasjuttudes“ (koostaja Merili Metsvahi, kujundaja Angelika Schneider, illustraator Britt Samoson, väljaandja kirjastus Hunt). Autor/allikas: Rahvusraamatukogu

Eesti kauneimate raamatute 2018 konkursi rahvahääletuse lugejate lemmikuteks olid "Sõsara sõrmeluud: naised Eesti muinasjuttudes", "Hundi sõbrad" ja "Kahe heli vahel".

"Sõsara sõrmeluud: naised Eesti muinasjuttudes" koostaja on Merili Metsvahi, kujundaja Angelika Schneider, illustraator Britt Samoson ja väljaandja kirjastus Hunt.

"Hundi sõbrad" autor on Ilmar Tomusk, kujundaja ja illustraator Catherine Zarip ja väljaandja Tammerraamat.

"Kahe heli vahel" autor, kujundaja ja illustraator on Joonas Sildre ning väljaandja Arvo Pärdi keskus.

Kui kauneimate raamatute konkurss on traditsiooniline üritus (sai alguse 1958. aastal) ja tavapäraselt valivad professionaalsed žüriid eelnenud kalendriaastal kirjastatud raamatute hulgast välja 25 kauneimat Eesti raamatut ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut, siis publikuhääletus toimus neljandat korda. Lugejatel oli võimalik veebruarikuus Rahva Raamatu ja Apollo suuremates poodides ning Rahvusraamatukogu näitusesaalis anda oma hääl konkursi võiduraamatute seast enim meeldinud kujundusega raamatule. Hääletuses osales 487 inimest.

Kauneimate raamatute konkursse korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

Žürii poolt valitud raamatutega saab tutvuda 25 kauneima raamatu lehel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: