Julia Aug lavastusest "Minu eesti vanaema": see lugu põhineb armastusel ja humanismil

Vaba Lava Narva teatrikeskuses esietendus Eesti päritolu Vene näitleja Julia Augi dokumentaallavastus "Minu eesti vanaema". Lavastus põhineb reaalsetel sündmustel ja Julia Augi vanaema jutustatud lugudel.

"Minu eesti vanaema" on lugu inimeste saatusest keerulistel aegadel, enesemääratlusest ja armastusest kodumaa vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera". Julia vanaema pidi Vabadussõja lõppedes koos punastega lahkuma Eestist Venemaale.

Julia jäi seetõttu ilma sünnijärgsest kodakondusest ning mineviku vastuolud elavad siiani, kinnitas lavastaja. "Mulle näib, et see lugu põhineb
armastusel ja humanismil," sõnas ta ja kinnitas, et kui inimesed jätkavad teineteise süüdistamist, et vastutame oma mineviku ja esivanemate eest, siis ei leia siin maailmas mitte keegi mitte kunagi ühist keelt.

Julia vanaema loo kõrval kerkib tugevalt esile Julia Augi kodakondsuse teema. Vanaema kasvatuse saanud Julia määratleb end eestlasena ja on ametnikega aastaid kohut käinud, et sünnijärgset kodakondsust tõndada. Lavastus tõstatab küsimuse, kas suudame näha eestlast inimeses, kes ei oska eesti keelt, kuid on valmis Eesti vabaduse eest võitlema.

Näitleja Jaak Printsi arvates pakub Julia Aug ühe huvitava perspektiivi, millest võib-olla iga eestlane igapäevaselt ei mõtle. "Meie endi jaoks on see kindlasti enamat kui ainult kodakondsuse teema, aga kui see kõlama jääb, siis peab mõtlema.

Lavastus "Minu eesti vanaema" sündis R.A.A.A.M. teatri ja Vaba lava koostöös ning seda saab näha 12. märtsil Narva Vaba Lava keskuses ning hiljem Tallinna Vaba Lava teatrikeskuses.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: