Ott Aardam paneb tsiklid üürgama

"Toru. Krossides läbi elu" Autor/allikas: Ugala

22. märtsil hakkavad Ugala teatri suurel laval möirgama mootorrattad ja publiku silme all rullub valla eestlastele nii omasest tagasihoidlikkusest lahti päästetud inimtunnetekross, kui esietendub Ott Aardami tragikoomiline autorilavastus "Toru. Krossides läbi elu".

Aardamile omase sooja huumoriga laetud algupärand kõneleb kirest, armastusest, süüst, vassimisest, andeksandmisest ja vaatab, kuidas, kus ja millal need on. Millal need üldse võimalikud on?

Autori ja lavastaja Ott Aardami sõnul on see eelkõige ühe perekonna naljakas ja traagiline lugu. Motokrossist läbi imbunud Eesti pere käitub kohati üpris Itaalia pere moodi, eriti kui neile varvastele astutakse.

"Algul ütlevad nad rahulikult: "Ärge tehke nii." Aga siis ütlevad juba valjemini: "Hei, kuulge, lõpetage ära!" Ja kui neid ikka kuulda ei võeta, siis astuvad nad vastu, krossisaapad jalas," tutvustas Aardam lavastust.

Lavastuse kunstnik on Andri Luup, kostüümid on loonud Pille Küngas, muusikalise kujunduse Ivar Põllu Tartu Uuest Teatrist ning valguskujunduse Sander Aleks Paavo. Laval mängivad Terje Pennie, Peeter Jürgens, Tanel Ingi, Tarvo Vridolin, Kata-Riina Luide, Triinu Meriste, Laura Peterson, Luule Komissarov, Rait Õunapuu, Peeter Konovalov, Kiiri Tamm ja Reigo Tamm (Rahvusooper Estonia).

Ott Aardami "Toru. Krossides läbi elu" etendub kevadhooajal üheksa korda ning jõuab lisaks Viljandile ka Tartusse ja Rakverre. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: