Anna Kõuhkna näitus "Heljub omal maal" käsitleb naise hingeelu

Anna Kõuhkna näitus
Anna Kõuhkna näitus "Heljub omal maal" Autor/allikas: Anna Kõuhkna

Teisipäeval avatakse galeriis Positiiv Anna Kõuhkna fotolavastuste näitus "Heljub omal maal". Kunstnik käsitleb oma loomingus peamiselt naise hingeelus toimuvaid protsesse, kohalejõudmisi või kaugeleminekuid.

"Mind paelus visuaalselt kõik, mis oli hõljuv, see oli minu meelest lihtsalt väga ilus. Seerias kujutatud maastik, kus toimetab anonüümne ja muutlik tegelaskuju, on üks imelik koht. Ilm ei ole seal kuigi selge, kedagi teist näha pole, kui loodust mitte arvesse võtta. Ta proovib mingitki selgust saada või järgmist teeotsa näha. Tühi, veidi kõle, vahest lihtsalt harjumatu koht, kuhu minnakse, kui on tarvis puhastuda ja läbida transformatsioon, enne kui tullakse tagasi inimeste sekka, taas kogema järgmisi õppetunde," rääkis Kõuhkna oma näitusest.

Anna Kõuhkna (s. 1994) on fotograaf, maalikunstnik, illustraator ja kunstiõpetaja. Kõuhkna on lõpetanud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi kunsti eriala (2017). Tartu Kõrgemas kunstikoolis on ta õppinud nahakunsti.

"Heljub omal maal" on kunstniku viies isikunäitus. 

Näitus on avatud 10. aprillist 26. aprillini tööpäevadel kell 12.00-18.00, muul ajal kokkuleppel. "Heljub omal maal" näitus avatakse 9. aprillil kell 18.00.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: