Olli Lindholmi mälestuskontsertidel "Joutsen laulu" ei kõla

Olli Lindholm
Olli Lindholm Autor/allikas: Tiia Santavirta/Facebook

Soome kultusbändi Yö laulja Olli Lindholmi mälestuskontsertitel ei tule esitusele bändi kunagise teise liidri Jussi Hakulineni hitid "Joutsen laulu" ja "Rakkaus on lumivalkoinen". Lindholm suri Tamperes 12. veebruaril terviserikke tõttu.

Hakulinen rääkis Helsingin Sanomatele, et kui Poris ja Tamperes toimuvate mälestusürituste korraldajatega oleks saanud kokkuleppe, et vähemalt osa tuludest oleks läinud Lindholmi lähedastele või heategevuseks, siis oleks olnud nende palade esitamine mõeldav.

1964. aastal Poris sündinud Lindholm moodustas Yö 1981. aastal. Bändi 1983. aastal ilmunud debüütalbumit "Varietee" müüdi üle 80 000 ehk see ületas kuldplaadi piiri.

Aastate jooksul ületas kuldplaadi piiri üheksa ja plaatinaplaadi piiri kuus Yö albumit. Suurima müügiedu saavutas Yö 2003. aastal ilmunud stuudioalbum "Rakkaus on lumivalkoinen". Ühtekokku ilmus bändil 21 stuudioalbumit ning Lindholmil neli sooloplaati.

Yö tuntumad hitid on "Joutsen laulu", "Rakkaus on lumivalkoinen", "Petävällä jäällä", "Sua muistoistani pois en saa", "Tia-Maria", "Ihmisen poika", "Niin paljon me teihin luotettiin", "Likaiset legendat I", "Kuorotyttö", "Laulu rakkaudelle", Vie mut minne vaan", "Kuuhullu", "Mustat päivät jäädä saa", "Särkynyt enkeli" jne

Lindholm elas Tamperes ja ta on kahe praeguseks täisksvanud lapse isa. Tema mälestusüritused toimuvad 10. mail Poris ja 11. ja 12. mail Tamperes.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: