Oskar Lutsu huumoripreemia sai lavastaja Urmas Lennuk

Palamusel anti üle Oskar Lutsu huumoripreemia, mille pälvis Rakvere teatri dramaturg ja lavastaja Urmas Lennuk.

Žürii sõnul valiti Lennuk kümne kandidaadi seast laureaadiks just seetõttu, et tema tekstidele on iseloomulik intelligentne huumor ja sügav elutunnetus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Möödunud aastal jõudis Lennuki sulest lavale ka Oskar Lutsu loomingust inspireeritud näidend "Paunvere poiste igavene kevade".

Laureaadile üle antud huumorisõprade annetustest kogunenud auhinna suurus oli tänavu pea 3500 eurot.

"Ma olen muidugi väga rõõmus, aga eks see natuke paneb ikka mõtlema, et mis nüüd siis elus valesti on läinud. Kõik see, mida ma nii tõsiselt püüdsin, on naljaks keeratud. Ega ma ei teadnudki, mille eest ma saan, ega mulle keegi ei ütle, aga eelmisel aastal, jah, õnnestus ka kirjutada päris esimene komöödia üldse, mis läks küll Viljandisse, "Meistrite liiga". Aga see huumor on alati nagu vahend olnud, ma pole kunagi eraldi mõelnud, et peaks nüüd huumorit tegema, vaid on selline... teatris on hästi palju vahendeid, mida me kasutame. Ma ei usu, et kui ma sentimenti kasutan, siis hakatakse mulle sentimendipreemiat jagama. Ta on lihtsalt jah, üks selline vahend olnud," kommenteeris Lennuk.

Urmas Lennuk on huumoripreemia 31. laureaat.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: