Kunstiruumi pidaja Edward Köster: kunsti ei saa mõõta ruutmeetriga

Kaubanduskeskuses T1 avas uksed kunstigalerii ja kauplus Kunstiruum. Kunstiruumis vahetub põhiekspositsioon neli korda aastas ja galeriipidajad leiavad pärast kolme avanädalat, et populaarsed on värvilised tööd ning üllatuslikult tunnevad kunsti vastu huvi paljud noored mehed.

Üks kunstiruumi pidajatest Edward Köster toob välja, et esimeste nädalate põhjal võib öelda, et ostetakse pigem värvilisi töid ning populaarne on graafika. Palju satub poodi ka niisama uitajaid, kes tulevadki justkui näitusele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuna me oleme mõlemad kaubandustöötajad, siis üldiselt šoppamas käivad naised. Siin on, oh üllatust, mehed 50-50. Just selliseid noori mehi 20-25aastaseid käib palju. See oli üllatus," ütles Köster.

Kunstiruumis on ka lasteosakond ehk siis tööd on lastele silmakõrgusel ja nad on inspireeritud lasteraamatutest ning muinasjuttudest.

Köster lisas, et kunsti ostmisel mängivad olulist rolli emotsioonid ja tunded. Kuna töid ostetakse sageli koju, siis peab tunne klappima. "Loomulikult ei saa kunsti mõõta ruutmeetriga. See olgu esimesena öeldud. Me räägime emotsioonist ja kunstist," ütles Köster, kuid lisas, et graafikat leidub alla saja euro ja kalleim töö maksab 8500 eurot.

Kui üldiselt on kunstisaalis kunsti katsumine rangelt keelatud, siis Margus Tõnnovi tööd pakuvad rõõmu ka vaegnägijatele, kes saavad siis töid katsuda.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: