T1 keskuses avati kunstnike liidu pilootprojekt ARS Concept

T1 kaubanduskeskuses avati täna Eesti kunstnike liidu pilootprojekt ARS Concept, mis toob kunstigalerii inimestele lähemale. Esialgu kolmeks kuuks startiv kunstikeskus on nii näitusepind kui ka kunstikauplus, kust saab teose kohe koju kaasa osta.

Maali- ja videokunstnik Robin Nõgisto tõi ARS Concepti oma viimase töö. Selleks on kaks korda kolm meetrit maal "When TV starts to watch you", mis on müügis ligi 7000 euroga. Nõgisto sõnul on kunsti toomine kaubanduskeskusesse vinge võimalus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ja eriti selline suur kaubanduskeskus tundub samm tuleviku poole, aga see kunst jõuab kindlasti inimesteni, kelleni see muidu ei jõuaks kunagi," arutles ta.

Galeriis on väljas töid 40 kunstnikult. Kujutava kunsti teosed maksavad sajast eurost 9000 euroni. Tarbekunsti hinnad algavad 40 eurost. Esimesed ostud on kunstnike liidu presidendi Vano Allsalu sõnul juba tehtud.

"Valiku aluseks on ennekõike mitmekesisus, erinevad loomepraktikad ja selgelt väljakujunenud praktika ja positsioon. Mõttega tehtud ja valitud kunst selgitab valiku tagamaid kõige paremini," lausus ta.

Esialgu plaanib kunstnike liit olla ARS Conceptiga keskuses T1 vähemasti veebruarini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: