Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti kunsti saab nüüd uudistada ka T1 kaubanduskeskuses

Foto: Priit Mürk/ERR

Lisaks muuseumidele, galeriidele ja linnaruumile on nüüd võimalik põigata kunstisaali ka keset ostlemist. Eesti kunstimuuseum, Eesti kunstnike liit ning Tallinn Art Space avavad uues Tallinna kaubanduskeskuses T1 oma kauplusgaleriid.

Tallinn Art Space on T1-ga rendilepingu sõlminud esialgu aastaks. Mahukas galeriipind sisaldab 40 eri põlvkonna autori töid alates Jüri Arrakust kuni Liisa Kruusmägini. Tagumises saalis on avatud väike litograafiamuuseum, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Paljud kunstnikud ei julgegi oma kunsti müüa ja raha küsida, see on kuidagi tabuteema. Tegelikult me tulimegi siia keskusesse selle mõttega, et müüa kunsti ja teha seda kõige paremas tähenduses, suhelda publikuga, kutsuda siia kunstnikke kunstiõhtutele ja ma arvan, et see on tõesti õige koht, sest miks osta asju, parem osta kunsti," selgitas kunstnik ja galerist Jaak Visnap.

Kunstnike Liidu hallatav ARS-i maja avab oma galerii 16. novembril. 450-ruutmeetrisel pinnal eksponeeritakse 36 kunstniku teoseid, sealhulgas nii kujutavat kunsti kui ka tarbekunsti. Kõik on müügiks.

"See, mida meie tahame siin pakkuda, on tegelikult ikkagi suured maalid, fotod, tekstiil, keraamika, eesti ehe ja need on asjad, mida sellises koosluses korraga näha ja soovi korral kohe osta pole kuskil võimalik," ütles kunstnike liidu president Vano Allsalu.

Ka Eesti Kunstimuuseum on uues keskuses oma väikse poe avanud, esialgu kolmekuuse rendilepinguga. Peamine eesmärk on muuseumile reklaami teha, müües muu hulgas muuseumipileteid ning näitusel olevate kunstiteoste reproduktsioone.

"See rent oli mõistlik, aga me ei teinud väga pikka lepingut, loodame, et kõik toimib nii hästi, et saame seda pikendada, sest tegelikult on muuseumil ju täitsa vaja olla avalikus ruumis, kus inimesed nädalavahetusel käivad, et napsata üks osa külastajatest endale," ütles Eesti kunstimuuseumi direktor Sirje Helme.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: