Galerii. Anna Kõuhkna avas näituse "Heljub omal maal"

Anna Kõuhkna avas teisipäeval galeriis Positiiv (Roo 21a Tallinn) fotolavastuste näituse "Heljub omal maal". Kunstnik käsitleb oma loomingus peamiselt naise hingeelus toimuvaid protsesse, kohalejõudmisi või kaugeleminekuid.

Anna Kõuhkna (s. 1994) on fotograaf, maalikunstnik, illustraator ja kunstiõpetaja.

"Mind paelus visuaalselt kõik, mis oli hõljuv, see oli minu meelest lihtsalt väga ilus. Seerias kujutatud maastik, kus toimetab anonüümne ja muutlik tegelaskuju, on üks imelik koht. Ilm ei ole seal kuigi selge, kedagi teist näha pole, kui loodust mitte arvesse võtta. Ta proovib mingitki selgust saada või järgmist teeotsa näha. Tühi, veidi kõle, vahest lihtsalt harjumatu koht, kuhu minnakse, kui on tarvis puhastuda ja läbida transformatsioon, enne kui tullakse tagasi inimeste sekka, taas kogema järgmisi õppetunde," on ta ise oma näituse kohta öelnud.

Anna Kõuhkna on lõpetanud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi kunsti eriala (2017). Tartu Kõrgemas kunstikoolis on ta õppinud nahakunsti. "Heljub omal maal" on kunstniku viies isikunäitus.

Näitus on avatud 26. aprillini 2019 tööpäevadel kell 12.00-18.00, muul ajal kokkuleppel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: