Ilmus romaan aidatud enesetapust

Daniel Wisser
Daniel Wisser Autor/allikas: kirjaniku koduleht

Eesti keeles ilmus Daniel Wisseri romaan "Mägede kuninganna", mis pälvis mullu Austria tähtsaima kirjanduspreemia.

Robert Turin on 45aastane mees, kes põeb raskekujulist hulgiskleroosi ning mägede kuningannaks nimetab ta oma tõbe. Endine IT-firma omanik ja naistemees elab juba aastaid hooldekodus, liigub ratastoolis, sõltudes hooldusõdede abist. Ta trimpab veini ja viskit, teab täpselt, mis teda ees ootab ning otsib inimest (soovitatavalt naissoost), kes saadaks teda Šveitsi abistatud enesetappu tegema. "Mägede kuninganna" on inimlik, mõtlemapanev ja ohtra musta huumoriga romaan ootamatul teemal.

Daniel Wisser (sündinud 1971 Klagenfurtis) on austria kirjanik ja muusik. Ta õppis Viini Ülikoolis germanistikat ning on kirjutanud lühijutte, luulet, laulusõnu ning romaane. "Mägede kuninganna" pälvis 2018. aastal riigi tähtsaima kirjanduspreemia.

Wisser on Prima Vista kirjandusfestivali külaline ning teda saab kuulata 8. mail kell 22 Tartu vinoteegis Vein ja Vine ning 9. mail kell 16.30 Tartu Linnaraamatukogus.

Raamatu tõlkis eesti keelde Piret Pääsuke ja avaldas kirjastus Tänapäev "Punase raamatu" sarjas.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: