Narva Vaba Lava rahaküsimuse arutelu lükkub järgmisse nädalasse

{{1561625220000 | amCalendar}}
Kultuuriminister Tõnis Lukas.
Kultuuriminister Tõnis Lukas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Narva Vaba Lava jaoks 200 000 euro leidmise küsimust arutatakse järgmise nädala valitsuse kabinetiistungil, ütles kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa).

"Täna me ei jõudnud arutada seda teemat, punkte on nii palju. Me arutame seda tõenäoliselt järgmisel nädalal," sõnas Lukas ERR-ile.

Peaminister Jüri Ratase (KE) sõnul lepiti kokku, et teemat arutatakse järgmise nädala neljapäeval valitsuskabinetis.

Lukas tahtis teemat arutada juba selle nädala neljapäeva valitsuskabineti istungil.

Ratas kommenteeris valitsuse pressikonverentsil, et on Vaba Lava esindajatega kohtunud ja öelnud, et on valmis seda valituskabinetis arutamata.

"Ma arvan, et see on olnud väga õige lähenemine ja samm. Nii palju kui mina tean, on tõesti olnud kokkulepe ühel hetkel, et riik aitab kaasa, aga selliseid jooksvaid kulutusi aitab üleval hoida kohalik omavalitsus, ehk Narva linn. Mingitel põhjustel on Narva linn sellest nüüd taganenud või loobunud," sõnas peaminister.

Lukas taotleb Narva Vaba Lava rahastamist valitsuse reservist. Rahandusminister Martin Helme (EKRE) ei näe aga selleks võimalust ning soovitab Lukas leida see raha kultuuriministeeriumi sees prioriteete ümber seades.

Lukas selleks aga tänavuses eelarves võimalusi ei näe, lisarahata võib Lukase sõnul Narva Vaba Lava oodata sulgemine.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: