"Võta või jäta" pärjati Kaliningradi filmifestivalil žürii eripreemiaga

"Võta või jäta" Kaliningradi filmifestivalil Autor/allikas: Pressimaterjalid

Liina Triškina-Vanhatalo mängufilm "Võta või jäta" võitis Kaliningradis Svetlogorski filmifestivali Läänemeremaade debüütfilmide programmis. Film sai žürii eripreemia sügava ja realistliku üksikisa karakteri avamise eest.

Festivali hindamiskomisjoni esimees oli legendaarne filmiprodutsent, ajaloolane ja filmikriitik Marco Mueller. Konkursil osalesid filmid Soomest, Rootsist, Taanist, Norrast, Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt ja Venemaalt.

"Festivali publik oli emotsionaalne – filmi lõppedes ei jäänud keegi ametlikku küsimuste-vastuste vooru ootama, vaid nutvad ja kallistavad vaatajad lendasid vabas vormis peale ja hakkasid kohe omavahel vaidlema," jagas kohapealseid muljeid filmi režissöör Liina Triškina-Vanhatalo.

"Võta või jäta" on praeguseks võitnud preemiaid ja osalenud Poola, Saksamaa, Prantsusmaa, Luxemburgi, Hollandi, Rootsi, Belgia, India, Ameerika filmifestivalidel. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: