Reimo Sagor filmist "Skandinaavia vaikus": eestlastel on vaikimise komme

Kinodesse on jõudnud režissöör Martti Helde teine täispikk mängufilm "Skandinaavia vaikus", kus ühe peaosatäitjana astub üles näitleja Reimo Sagor. Kultuurisaatele "OP+" antud intervjuus tuli juttu nii tema värskest rollist kui ka näitlejatööst laiemalt.

Reimo Sagor kinnitas saates "OP+", et viimasel paaril aastal on tal olnud väga põnevaid filmiprojekte. Samas tõi ta välja, et "Skandinaavia vaikuse" ja "Võta või jäta" rollid on küllalt erinevad. "Kui "Võta või jäta" Erik on eestlasele ebaharilikult keeva iseloomuga ning tema sütik on väga lühike, siis "Skandinaavia vaikuse" tegelane on selle teine külg, ta ei näita oma emotsioone nii tugevalt välja."

Päriselus on Sagor aga väidetavalt segu neist mõlemast. "Ma olen nii ühte kui teist, on olukordi, kus mu sütik on väga lühike, aga on ka olukordi, kus ma proovin hoida end tagasi ja reageerida väga rahulikult," tõdes ta ja mainis, et vajadusel suudab ta sarnaselt "Skandinaavia vaikuse" tegelasele tundide kaupa vaikida. "Ma arvan, et see ei pruugi olla väga paljudel juhtudel kõige õigem lahendus, oma probleemidest ja muredest rääkimine on igatahes tervislikum ja jõuab kindlasti kiiremate lahendusteni."

"Ma ei tea, kas see on regioonis kinni, aga kuidagi nii on, et eestlased hoiavad asju väga palju endasse, ei lase enda emotsioone välja ja ei taha end isegi eriti oma lähedastele avada," selgitas ta ja mainis, et eestlastel on vaikimise komme. "Ega ilmaasjata ei ole vanasõna, et vaikimine on kuld, ka selles on oma tõde sees, aga kui inimesed põrkavad omavahelistes suhetes probleemidega, mida saaks lahendada lihtsate sõnadega "Anna andeks", "Me peame rääkima" või "Aitäh, siis miks mitte seda teha?"

"Skandinaavia valguse" ettevalmistuste raames külastas Sagor muuhulgas ka Viru vanglat. "Lugesin ka vangla-alast kirjandust, et aru saada, mis toimus ja kuidas need inimesed elasid," ütles ta ja mainis, et neil oli Martti Heldega väga põhjalik eeltöö. "Kõige huvitavam osa oli see, et me käisime Rea Lestaga psühhoterapeudi, analüüsimaks, kuidas nende karakteri käitumismustrid on vastavuses loo süžeega."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: