Merike Lang hakkab SA Eesti Maaelumuuseumid juhtima ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Merike Lang.
Merike Lang. Autor/allikas: Reformierakond

Neljapäevast alustab SA Eesti Maaelumuuseumid juhatuse liikmena tööd Merike Lang, kes oli pikaaegne Vabaõhumuuseumi juht ja kandideeris viimastel riigikogu valimistel Reformierakonna ridades.

Lang osutus maaelumuuseumijuhi kohale valituks avaliku konkursiga.

"Juhatuse liikme valiku tegemisel hindas nõukogu kõrgelt Merike Langi pikaajalist valdkonnas töötamise kogemust ning tema nägemust, kuidas sihtasutus saab oma näituste, haridusprogrammide ja sündmustega olla eestkõnelejaks valdkonna arengu teemadel, ühendades seejuures pilgu ajalukku ja käies kaasas uute arengute ja trendidega" ütles sihtasutuse nõukogu esimees Marko Gorban.

Merike Lang ise sõnas, et toob endaga kaasa oma pikaajalised kogemused erinevate töösuundade, programmide ja teenuste käivitamisel ning kaasaegse muuseumi juhtimisel.

"Loodan koostöös senise juhatuse liikme Merli Sillaga sihtasutuse vankrit vedades aidata kaasa, et Eesti Maaelumuuseumid pakub maakultuuripärandi kompetentsi- ja hariduskeskusena elamuslikku kogemust nii kohalikele kui ka väliskülalistele," sõnas Lang.                    

Merike Lang juhtis Vabaõhumuuseumi 1993. aastast käesoleva aasta alguseni, kui uueks juhiks sai konkursiga Tanel Veeremaa. Lang liitus eelmise aasta detsembris Reformierakonnaga ja kandideeris riigikogu valimistel. Ta kandideeris Tallinnas Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinna valimisringkonnas, kus kogus 321 häält ning parlamenti ei pääsenud.

Sihtasutus Eesti Maaelumuuseumid on asutatud 2017. aastal. Sihtasutuse eesmärk on Eesti põllumajanduse ajalooga seotud materjali kogumine, säilitamine, uurimine ning vahendamine hariduslikel, teaduslikel ja elamuslikel eesmärkidel ning Eesti põllumajandusajaloo ja kultuuripärandi seisukohast märgilise tähtsusega Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumi, Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Tori Hobusekasvanduse säilitamine.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: