ERM kutsub tähistama Balti keti aastapäeva

Balti kett
Balti kett Autor/allikas: ERM-i fotokogu

Balti keti 30. aastapäeval vaatab ERM tagasi nii miljoneid inimesi ühendanud suursündmusele endale kui ka sellele, mis hakkas juhtuma siis, kui Eesti taas vabaks sai.

Giidi juhitud spetsiaalsed ringkäigud 23. augustil kell 16 ja 24. augusti kell 14 viivad Eesti kultuuri ja ajaloo püsinäitusele "Kohtumised" ning ajutisele näitusele "Ise tehtud Eesti". Esimesel neist meenutatakse laulva revolutsiooni päevi, sh Balti ketti – üht suurimat poliitilist massimeeleavaldust maailma ajaloos, mil kätest kinni hoides nõudis vabadust ligi kaks miljonit inimest.

Ringkäigu teises osas heidetakse pilk taastatud iseseisvuse esimesele kümnendile. 1990. aastate elu-olu tutvustav näitus "Ise tehtud Eesti" näitab ilmekalt ja käegakatsutavalt, milliste küsimuste ees igaüks sel ajaperioodil seisis. Näiteks, kuidas olla noor ja ennast väljendada? Kuidas hankida Ford Sierra? Kuidas teha oma firma, näiteks pank? Näitus on avatud veel vaid kaks kuud, kuni 20. oktoobrini.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: