Valgus Kõnnib 2019 toob vaatajateni tehisintellekti loodud valgusetenduse

Valgus Kõnnib 2018.
Valgus Kõnnib 2018. Autor/allikas: pressimaterjalid

18.- 20. septembril süüdatakse Kadriorus ja Tallinna vanalinnas tuhanded tuled, mis näitavad külalistele teed valgust täis teekonnal läbi "Aja radade", mis on sel aasta ka festivali teema.

Festivali direktori Caspar Lootsmanni sõnul on algselt Kadrioru Pargi hooaega lõpetavast tagasihoidlikust üritusest 14 aastaga kasvanud kolmepäevane silmarõõmu, muusikaelamusi ja valgusinstallatsioone pakkuv kodumaa suurim valgusfestival. "Ootame ka sel aastal festivalile enam kui 50 tuhandet külastajat."

"Valgus Kõnnib" festival täidab linna värvi- ja valgusmänguga ning toob fookusesse Tallinna linna pargid ja rohealad ning neid ümbritseva arhitektuurilise linnaruumi. Enam kui neljakümnest installatsioonist koosnev valguskett annab võimaluse avastada uusi ja vanu ning seni märkamata jäänud linnaruumi elemente uues valguses.

Olulisematest nimedest ja installatsioonidest saab Lootsmann sel aastal välja tuua Hollandist pärit Mr. Beami muusikalise installatsiooni "Keys of Light", kus valgusetendus Kadrioru Lossi fassaadil ja seda ümbritsevatel puudel luuakse tehisintellekti koostööl klaveril mängitud teoste põhjal. Interaktiivne videomapping areneb terve festivali jooksul ja ükski etendus ei kordu. 

Festivalil on uute lugude ja valgus-tehnilise lahendusega tagasi Läti artistide Artistic LV loodud Kadrioru pargi Luigetiigil toimuv purskkaevude etendus.

Kolme septembrikuu õhtu jooksul pakuvad teiste installatsioonide seas valgusmängu festivali suurim videomapping Vabaduse väljakul ja laseretendus Jaani kirikus sees, valgustatud alleed ja küünlaid täis Kadrioru park, valgussambad Vanalinnas, tule- ja valgustantsijate etendused ning Kadrioru pargi suvehooaega lõpetav musikaalne tulevärk 19. septembril.

Samuti ei puudu festivalilt ka juba traditsiooniks saanud muusika – Harju haljasala laval esinevad 19.–20. septembril erinevad kodumaised artistid.

Festival toimub 18.–19. septembril Kadrioru pargis ja 19.–20. septembril Tallinna vanalinnas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: