Suri "1000 laiba maja" näitleja Sid Haig

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sid Haig filmis "1000 laiba maja" Autor/allikas: Kaader filmist

Meie seast lahkus 80-aastasena näitleja Sid Haig (14.07.1939-21.09.2019), kes on tuntud legendaarsetest blaxplotation-filmidest ning aastatepikkusest koostööst õudusfilmilavastaja ning muusiku Rob Zombiega.

Sid Haig proovis enne näitlejatööd ka muusikuna läbi lüüa, vahendas Consequence of Sound. 1958. aastal salvestas ta ansambliga T-Birds singli "Full House", mis jõudis toona ka edetabelitesse. Põhjalikuma muusikukarjääri asemel otsustas ta minna näitlejakooli Pasadena Playhouse, kus on õppinud ka näitlejad Robert Preston, Gene Hackmann ja Dustin Hoffmann. Õige pea kolis ta koos oma toakaaslase Stuart Margoliniga Hollywoodi.

Näitlejakarjääri alustas Haig 1960. aastatel. Tema esimeseks rolliks oli ülesastumine Jack Hilli tudendifilmis "The Host", millest sai aga alguse Hilli ning Haigi pikaajaline koostöö. Aastate jooksul astus näitleja üles mitmetes legendaarsetes blaxplotation-filmides nagu "Coffy", "Spider Baby" ja "Foxy Brown". Karjääri algusaastatel mängis ta ka ka George Lucase linaloos "THX 1138" (1971) ja James Bondi filmis "Diamonds Are Forever" (1971).

Filmitööde kõrval oli Haig ka aktiivne seriaalinäitleja, astudes üles sarjades "Batman", "Get Smart", "Mission Impossible", "Charlie's Angels" ja "The A-Team". 1992. aastal lõpetas ta ajutiselt oma karjääri ning oli viis aastat näitlemiest eemal. Näiteks loobus ta sel ajal Quentin Tarantino filmi "Pulp Fiction" karakteri Marsellus Wallace'i kehastamisest. Sellele vaatamata jätkas ta õige pea siiski näitlejatööga ning astus üles Tarantino 1997. aasta filmis "Jackie Brown" ja 2004. aasta filmis "Kill Bill Vol. 2".

2000. aastate alguses alustas Haig koostööd muusiku ja lavastaja Rob Zombiega, kelle 2003. aasta filmis "1000 laiba maja" ("House of 1000 Corpses") kehastas ta üht peategelast. Ta on üles astunud ka pea kõigis Zombie filmides, nende hulgas ka "Halloween", "The Lords of Salem" ning "3 From Hell", millest viimane jõudis vaatajate ette vaid mõni nädal tagasi. Rob Zombie linalugude kõrval lõi ta kaasa ka mitmetes teistes õudusfilmides, neist tuntuim ehk S. Craig Zahleri "Bone Tomahawk" (2015).

Sid Haigi lahkumisest teatas Instagrami vahendusel tema abikaasa Susan L. Oberg. Näitleja kukkus septembri algul kodus ning viidi haiglasse, kus ta ka ajutsele paranemisele vaatamata suri.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Consequence of Sound

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: