"Tõde ja õigus" esilinastus rahvusvaheliselt Busani filmifestivalil

Tanel Toom Busani filmifestivalil
Tanel Toom Busani filmifestivalil Autor/allikas: Pressimaterjalid

Mängufilm "Tõde ja õigus" esilinastus rahvusvaheliselt pühapäeval Busani filmifestivalil.

Lõuna-Koreas 24. korda toimuv Busani rahvusvaheline filmifestival on üks olulisem filmiüritus, mis toob kokku kogu maailma värskete filmide paremiku. Režissöör Tanel Toomi filmi rahvusvaheline esilinastus on selle esimene oluline näitamine väljaspool Eestit.

"Olla Busani valitud on meile suur au, see tõstab filmi rahvusvahelises festivalide ringis esile ning annab võimaluse heaks jätkuks," ütles filmi produtsent Ivo Felt.

Tanel Toom lisas, et ainuüksi mõte sellest, et keegi kusagil teises maailma otsas Tammsaaret vaatab, teeb rõõmu. "Esimesed publiku reaktsioonid on olnud positiivsed ning tundub, et korealased saavad meist, imelikest eestlastest, aru küll," ütles festivalil viibiv Toom.

"Tõde ja õigus" linastus Eestis 20. veebruaril ja püstitas vaadatuima filmi rekordi, tõugates troonilt seal ligi üheksa aastat olnud filmi "Avatar". "Tõde ja õigus" valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja oli juubeliaasta kinoprogrammi lõppakord.

Mängufilm "Tõde ja õigus" on Eesti ametlik kandidaat Ameerika filmiakadeemia parima võõrkeelse filmi kategoorias.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: